Fala uderzeniowa Skierniewice

Tradycyjna rehabilitacja kompletnie zawiodła albo nie przyniosła oczekiwanych efektów? Dokuczliwy ból wciąż jest Twoim wiernym towarzyszem, w dzień i w nocy? Czas skończyć z półśrodkami i skorzystać z jednego z najlepszych wynalazków medycznych ostatnich lat – chodzi o leczenie falą uderzeniową.

Na czym polega terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową, znana też jako ESWT, stosowana jest najczęściej w walce z bólami mięśniowo-szkieletowymi. W środowisku wodnym wytwarzają się fale o wysokiej energii, których uderzenia przyczyniają się do zmniejszenia, a nawet całkowitej likwidacji bólu. Następują procesy leczenia, regenerują się tkanki miękkie i ścięgna. Przyspieszają procesy metabolizmu, rozpuszczają się zwapnienia, zmniejsza się napięcie mięśni, wzrasta produkcja kolagenu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy ścięgien. Dzięki leczeniu falą uderzeniową w wielu przypadkach udaje się uniknąć operacji chirurgicznych. Zabieg ESWT jest zupełnie nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny, a jego skuteczność wycenia się na około 85%. Wysoka efektywność leczenia tą metodą sprawiła, że liczba pacjentów chętnych do tego rodzaju zabiegu stale wzrasta. W wielu przypadkach są to osoby, u których po prostu leczenie zachowawcze nie przyniosło rezultatów.

fala-uderzeniowa-krakow
bol-barku-fala-uderzeniowa

Przekonaj się o działaniu terapii falą uderzeniową na własnym ciele!

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 3 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Oddział Warszawa+48 (22) 300 15 77
Oddział Kraków+48 (12) 300 48 84
Oddział Skierniewice+48 (46) 816 77 77
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Q8aasCd41js?rel=0&showinfo=0" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Jak długo trwa leczenie falą uderzeniową ?

Czas leczenia zależy przede wszystkim od organizmu i stopnia zaawansowania schorzenia. Im szybciej pacjent zdecyduje się na terapię falą uderzeniową, tym szybciej dojdzie do pełnej sprawności. Wprawdzie jest to nowoczesna i skuteczna metoda leczenia, jednak nie jest to „czarodziejska różdżka”, jak często myślą pacjenci. Z dnia na dzień pacjent nie ozdrowieje. Aby nastąpiła całkowita przebudowa struktur kolagenowych w chorym, bolącym miejscu potrzeba na to od 3 do 5 tygodni. Zazwyczaj jest to 5 zabiegów. Z naszych obserwacji wynika, że właśnie po tylu spotkaniach w gabinecie celem zabiegów ESWT następuje wyraźna poprawa u pacjentów.

Leczenie falą uderzeniową – wskazania

Oszacowaliśmy, że mniej więcej ¾ wszystkich naszych pacjentów korzystających z zabiegów fali uderzeniowej to pacjenci cierpiący na ostrogę piętową lub łokieć tenisisty. To bardzo popularne dolegliwości. Pierwsza poważnie utrudnia chodzenie, nie mówiąc już o bieganiu, natomiast druga dotyczy przede wszystkim pracowników biurowych, mechaników i innych osób, które podczas codziennych obowiązków długotrwale obciążają rękę na skutek wykonywania czynności wymagających ruchów nadgarstka, jak choćby pisanie na komputerze lub wkręcanie i wykręcanie śrub. Oczywiście na tych dwóch schorzeniach wskazania dotyczące leczenia falą uderzeniową się nie kończą. Poniżej przedstawiamy pełną listę dolegliwości, z którymi fala uderzeniowa sobie doskonale radzi:

N

ostroga piętowa

N

łokieć tenisisty, łokieć golfisty

N

zapalenie ścięgna Achillesa

N

zapalenie rozcięgna podeszwowego

N

ból barku, któremu mogą towarzyszyć zwapnienia

N

zapalenie ścięgna rzepkowego (kolano skoczka)

N

ból nadgarstka (cieśń nadgarstka)

N

mięśniowo-powięziowe punkty spustowe

N

zespół mięśnia piszczelowego przedniego

N

zapalenie ścięgien mięśni rotatorów

N

przewlekły ból szyi i pleców

N

przewlekłe zapalenie przyczepów mięśniowych

N

ból biodra

N

podwyższone napięcie mięśniowe

N

usuwanie blizn i rozstępów

fala-uderzeniowa-krakow-wskazania

Skuteczność fali uderzeniowej sięga aż 80%!

To bardzo dobry wynik w porównaniu do innych metod fizykoterapii. Większość pacjentów leczonych falą uderzeniową zgłasza znaczną poprawę już po 2-3 krótkich zabiegach. Znika lub wydatnie zmniejsza się ból, maleje obrzęk oraz stan zapalny. W większości „świeżych przypadków” schorzenie udaje się wyleczyć już 5 sesjami przy pomocy fali uderzeniowej. W przypadku przewlekłych stanów zapalnych konieczne bywa czasem wzięcie 10, czy nawet 15 zabiegów falą uderzeniową. Wniosek? Lepiej zgłosić się na terapię ESWT tak szybko, jak to możliwe, a nie czekać aż stan się pogorszy. Jeżeli fala uderzeniowa Kraków zostanie wdrożona szybciej umożliwi po prostu szybsze wyleczenie schorzenia.

Sprawdź!

terapia-eswt

Częstotliwość zabiegów falą uderzeniową

Jak już zostało wspomniane, najczęściej wystarcza zaledwie 5 zabiegów falą uderzeniową, by zauważyć ogromną poprawę, a nawet całkowite ustąpienie dolegliwości. Optymalne odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić od 5-7 dni – wtedy uzyskuje się najlepsze efekty w leczeniu.  Warto wiedzieć, że aby rozpocząć terapię falami uderzeniowymi pacjent nie potrzebuje żadnego skierowania od lekarza. Wystarczy, że zjawi się u nas ze zdjęciem RTG lub wynikiem badania USG chorego miejsca.

 

Ekonomiczne zalety terapii falą uderzeniową

Poza kwestiami zdrowotnymi i skutecznością terapii warto jeszcze wspomnieć o tym, że jest ona stosunkowo tania, w porównaniu z innymi, o wiele mniej skutecznymi zabiegami. Dla przykładu: leczenie u pacjenta ostrogi piętowej – 10 zabiegów laserem plus 10 zabiegów ultradźwięków, przez 10 dni. Łączny koszt zabiegów – 300 złotych, nie licząc codziennych dojazdów na rehabilitację. Skuteczność średnia. Dla porównania zdecydowanie bardziej skuteczna metoda leczenia falą uderzeniową  kosztuje tylko 150 zł, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków do uporania się z dolegliwościami wystarcza właśnie 5 zabiegów. W kieszeni pacjenta zostaje więc nie tylko różnica kosztów na rehabilitację, ale również na dojazdy. Terapia falą uderzeniową to obecnie jedna z najlepszych metod walki z bólem, urazami i stanami zapalnymi.

Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie w miłej atmosferze nasi specjaliści doprowadzą Cię do pełni sprawności, tak byś znowu mógł w pełni korzystać z możliwości jakie daje życie.

Zapraszamy na naszą stronę poświęconą tylko zabiegom Fala uderzeniowa.

Cieszymy się ,że mieszkańcy takich miast jak Sochaczew Łowicz Rawa Mazowiecka , mają możliwość skorzystać z naszych usług oraz z naszego ogromnego doświadczenia i to za najmniejszą cenę w promieniu 100km. Od niedawna możecie Państwo skorzystać też z zabiegów Fali uderzeniowej w Krakowie. https://krakow.bodymove.pl/fala-uderzeniowa-krakow/

Oddział Skierniewice

ul. Leśnej Polanki 18, 96-100 Skierniewice
Sobota 09.00 – 16.00
[email protected]

Pin It on Pinterest

Share This