Badanie komputerowe stóp Skierniewice

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest by dbać o stopy. Nie mamy na myśli systematycznych wizyt u kosmetyczki celem wykonania pedicure. Chodzi nam o kwestie związane z prawidłowym ułożeniem stóp i ich zachowaniem podczas stania, chodzenia, czy biegania. Od nieprawidłowości w obrębie stóp bierze się większość wad postawy, bóle stawów, mięśni i ścięgien. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że może potrzebować koniecznego leczenia, które zapobiegnie poważniejszym deformacjom stóp i dalszym konsekwencjom zdrowotnym, które mogą skończyć się operacją.

Płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne czy halluksy to najpopularniejsze deformacje z jakimi spotykamy się w naszym gabinecie. Pewnie dlatego, że są to schorzenia, na które cierpi bardzo dużo osób, na całym świecie. Zdecydowana większość z nich w ogóle nie jest świadoma problemu, co powoduje pogłębianie deformacji, a rozwiązanie jest stosunkowo proste. Trzeba po prostu umówić się na wizytę u specjalisty, który przeprowadzi wywiad z pacjentem i oczywiście specjalistyczne badanie. Jakie? Odpowiedź może być tylko jedna! Komputerowe badanie stóp Skierniewice.

Jest ono obecnie najlepszym sposobem diagnozowania wad postawy, bólu w okolicach stawów skokowych, kolanowych i w obrębie stóp. W ciągu kilkunastu minut można znaleźć przyczynę problemu i podjąć dalsze kroki. Jakie? To już zależy od stopnia deformacji stóp. Przy lekkiej i średniej deformacji bardzo pomogą profesjonalne wkładki ortopedyczne, idealnie dopasowane, modelowane pod konkretne stopy. Przy poważnych deformacjach najczęściej w grę wchodzi już tylko operacja i długa rehabilitacja. Jeżeli masz jeszcze wybór, nie zwlekaj.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nie tylko ze Skierniewic, cieszymy się ,że od niedawna nasza firma otworzyła swoją filie w Skierniewicach i przez to mieszkańcy Łowicza , Rawy Mazowieckiej , Sochaczewa mają dostęp do naszych usług dosłownie ” pod ręką”

fala-uderzeniowa-krakow

Zadbaj o swoje stopy już dziś!
To potrwa tylko parę minut – właśnie tyle zajmuje badanie komputerowe stóp

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 3 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Oddział Warszawa+48 (22) 300 15 77
Oddział Kraków+48 (12) 300 48 84
Oddział Skierniewice+48 (46) 816 77 77

Badanie komputerowe stóp – przebieg

By jak najdokładniej dopasować wkładki ortopedyczne koncentrujemy się podczas badania zarówno na fazie statycznej (na cyfrowym podoskopie), czyli w momencie gdy pacjent stoi, oraz na fazie dynamicznej, czyli podczas chodu. Podczas badania statycznego wskaźniki oraz kąty oblicza się na bazie odcisków stóp. Ten rodzaj badania określa procentowo rozkład obciążenia na stopy, co ma  bezpośredni wpływ na pracę kręgosłupa. Ta część badania jest niezbędna aby zakwalifikować stopy pacjenta do jednej z trzech grup: stopa wydrążona, normalna, płaska. Z kolei przeprowadzenie badania podczas chodu pacjenta pozwala precyzyjnie określić, jak podczas ruchu zachowują się stawy skokowe i kolanowe. Gdy już znamy wyniki badania, zabieramy się za ich szczegółową analizę. Porównujemy stopy i ich zachowanie do gotowych, wzorcowych norm. Tak właśnie powstają nasze idealnie dopasowane do stóp wkładki ortopedyczne.

Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc i Tobie, dlatego zadzwoń do nas lub napisz, by umówić się na komputerowe badanie stóp w dogodnym dla Ciebie terminie. Dbając o kondycję swoich stóp, dbasz niemalże o cały swój organizm.

Na koniec ciekawostka. Brałeś kiedyś udział w maratonie? Nie? A może jednak, tylko nie do końca świadomie? To uważaj – człowiek w ciągu zaledwie tygodnia pracy przechodzi średnio około 42 kilometrów, czyli dystans odpowiadający właśnie długości trasy maratonu. Teraz widzisz jaką pracę wykonują dla Ciebie Twoje stopy. Im też się coś należy od Ciebie!

Oddział Skierniewice

ul. Leśnej Polanki 18, 96-100 Skierniewice
Sobota 09.00 – 16.00
skierniewice@bodymove.pl

Pin It on Pinterest

Share This